Anasayfa Eğitim um:ag Gazeteciler Platformu Haber Destek Programı Başvuruları Başladı

um:ag Gazeteciler Platformu Haber Destek Programı Başvuruları Başladı

, admin

Gazeteciler Platformu, um:ag’ın İsveç Konsolosluğunun maddi desteğiyle yürüttüğü “Yerel Medyada Kadın Gazetecileri Güçlendirmek” başlıklı projenin hedef ve amaçları doğrultusunda kurulmuş bir çevrimiçi haber ağıdır. 

Platform, yerel medyada çalışan gazetecilerin haberlerini yaygınlaştırmayı, gazeteciler arasında iş birliğini teşvik ederek bu yolla ifade özgürlüğü ve insan haklarının geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlar. İlk olarak Yerel Medya Çalışanlarına Yönelik Online Gazetecilik Eğitimi (Kasım-Aralık 2020) katılımcılarının haberleriyle yayına başlayan platform, ilerleyen zamanlarda tüm Türkiye’den gazetecilerin haberlerine ev sahipliği yapmayı hedeflemektedir. 

Gazeteciler Platformu’na gönderilen haberler arasından Yazı İşleri ekibi tarafından yapılan değerlendirme sonucu kabul edilenler, editoryal sürecin ardından Çevre, Eğitim, Kadın, Kent, Kültür-Sanat, Sağlık, Tarım, Yaşam gibi farklı kategorilerde yayınlanacaktır. Haber Destek Programı çerçevesinde yayınlanan her haber yazısı için telif desteği verilecektir.

Başvurular tüm gazetecilere açık olmakla birlikte projenin öncelikli destek perspektifi uyarınca kadın gazeteciler ile İstanbul ve Ankara gibi çok sayıda ulusal medya kuruluşu ya da merkezlerinin olduğu yerler haricinden başvurulara öncelik verilecektir.

Platforma gönderilecek haberlerin daha önce herhangi bir mecrada yayımlanmamış olması gerekmektedir. Haber metni ile birlikte, telif hakları haberciye ait olan ya da yazılı onay çerçevesinde elde edilen, özgün en az 3 haber fotoğrafı da beklenmektedir. Son başvuru tarihi 14 Ocak 2021’dir.

Gazeteciler Platformu’na haber göndermek için: http://gazetecilerplatformu.com/haber-gonderin/

Sorularınız için: gazetecilerplatformu@gmail.com

0 yorum
0

Yorum Yapın