Anasayfa Editörün Seçtikleri um:ag’dan Yerel Gazeteciler İçin Medya Okuryazarlığı ve Bilgi Doğrulama Eğitimi

um:ag’dan Yerel Gazeteciler İçin Medya Okuryazarlığı ve Bilgi Doğrulama Eğitimi

, admin

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag), Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun finansal desteğiyle Yerel Gazeteciler İçin Medya Okuryazarlığı ve Bilgi Doğrulama Eğitimi düzenlemektedir. Eğitimin ana amacı, katılımcıları temel medya okuryazarlığı kavramları ve pratikleriyle tanıştırmak, ayrıca katılımcılara günümüz bilgi ekosisteminde demokrasi için giderek daha fazla tehdit oluşturan bilgi düzensizlikleri ve dezenformasyon ile mücadele için bir bilgi ve araç seti kazandırmaktır. 

Proje kapsamında aynı eğitim, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 10 ilde, farklı katılımcılarla gerçekleştirilecektir. 16 Şubat 2023’te, Kayseri’de tüm gün gerçekleştirilecek ilk eğitim, bir medya kuruluşuna bağlı ya da serbest olarak aktif gazetecilik yapmakta olan yerel gazetecilerin başvurusuna açıktır. Eğitime yalnızca Kayseri ve çevre illerden gazeteciler başvurabilir. Katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları karşılanamayacaktır

Yapılan başvurular aşağıdaki önceliklere göre değerlendirilerek katılımcılar belirlenecektir:

  • Başvuru formunun tam olarak doldurulması
  • Başvuru amaçlarının eğitim programı ile ilgili olması
  • Başvurucunun aktif gazetecilik yapıyor olması
  • Cinsiyet dengesinin sağlanması

Eğitime katılmak isteyen gazetecilerin 8 Şubat Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Eğitime katılacak kişiler en geç 10 Şubat Cuma günü e-posta yoluyla açıklanacak, katılımcılara eğitim programı ve yeri ile ilgili detaylı bilgi iletilecektir.

Başvuru için tıklayınız.

0 yorum
0

Yorum Yapın