Anasayfa Editörün Seçtikleri BÜYÜKŞEHİR’DEN KADIN DOSTU BİR UYGULAMA DAHA: “MOR HARİTAM”

BÜYÜKŞEHİR’DEN KADIN DOSTU BİR UYGULAMA DAHA: “MOR HARİTAM”

, admin

05 Aralık 2020, Cumartesi

            Ankara Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), İsveç Büyükelçiliği ile TürkiyeEkonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) iş birliğiyle hayata geçirdiği “MOR Haritam” uygulamasını tanıttı. Büyükşehir Belediyesinin kadın merkezleri, sosyal yardımlar, gündüz bakımevleri gibi toplumsal cinsiyete duyarlı hizmetlerini gösteren “Mor Haritam” uygulaması, Ankara’nın kadınlar için daha güvenli hale getirilmesini amaçlıyor.

    Ankara Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), İsveç Büyükelçiliği ile Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) iş birliğiyle hayata geçirdiği “MOR Haritam” uygulamasının tanıtımını gerçekleştirdi.

            İsveç Büyükelçiliği tarafından İsveç Uluslararası Kalkınma İş birliği Ajansı (SIDA) aracılığıyla fonlanan ve BM Kadın Birimi’nin katkılarıyla yürütülen “Türkiye’de Siyasi Liderlikte ve Siyasi Katılımda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi”kapsamında hayata geçirilen Mor Haritam Projesi, Başkent’in kadınlar için daha güvenli hale getirilmesini amaçlıyor.

Kaynak: https://www.ankara.bel.tr/haberler/buyuksehirden-kadin-dostu-bir-uygulama-daha-mor-haritam

0 yorum
0

Yorum Yapın