Anasayfa Dünyadan Saklı Hikâyeler “Dünyadan Saklı Hikâyeler” programı katılımcılarını bekliyor

“Dünyadan Saklı Hikâyeler” programı katılımcılarını bekliyor

, admin

17. İstanbul Bienali ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) işbirliğiyle başlatılan “Dünyadan Saklı Hikâyeler (Hidden Stories From the World)” programı katılımcılarını bekliyor. Program, Türkiye’nin her bölgesinden gazeteciler, gazeteci adayları ile dijital içerik üreticilerinin katılımına açık olacak.

Program kapsamında 17. İstanbul Bienali projelerinin hikâyelerinin katılımcılar tarafından yazılması hedefleniyor. Yazarların 17. İstanbul Bienali projelerinden birini seçerek proje üzerinde derinlikli araştırma yapmaları ve yeni bir metin üretmeleri hedefleniyor. Bu süreçte İstanbul Bienali sergi gezileri ve online platform üzerinden bir atölye serisi düzenlenecek. Yazarlar metinleri üzerine Uğur Mumcu Vakfı’nın editörleriyle çalışacaklar.

Yazılan metinler, İstanbul Bienali web sitesi ve um:ag Gazeteciler Platformu’nda yayımlanacak. 

Programda yer almak, 17. İstanbul Bienali ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) işbirliğiyle düzenlenecek çevrimiçi atölye çalışmalarına katılmak isteyenlerin 5 Kasım Cumartesi günü, saat 17.00’ye kadar başvuru formunu doldurmaları bekleniyor.

Atölye çalışmalarının konu başlıkları, eğitmenler ve program şöyle:

  • 7 Kasım Pazartesi / 19.00: “Dünyadan Saklı Hikâyeler” Tanıtımı (Atölye dili İngilizcedir)
  • 9 Kasım Çarşamba / 19.00: İnternet Belleği Atölyesi / Erkan Saka
  • 12 Kasım Cumartesi / 19.00: Dijital Hikâye Anlatıcılığı Atölyesi / Mehmet Şafak Sarı
  • 15 Kasım Salı / 19.00: Çatışma Dönemlerinde Habercilik Atölyesi / Can Ertuna
  • 19 Kasım Cumartesi / 18.00: Fotoğraf Okuma Atölyesi / Tolga Hepdinçler

Yapılan başvurular, başvuru formunun tam olarak doldurulması ve başvuru amacının programın amaçlarıyla örtüşmesine göre değerlendirilecek ve programa katılacak 40 kişi belirlenecektir. Programa katılacak kişilere en geç 6 Kasım Pazar günü e-posta yoluyla bilgi verilecektir.

Başvuru için tıklayınız.

0 yorum
0

Yorum Yapın