Anasayfa Editörün Seçtikleri um:ag Gazeteciler Platformu haber önerilerinizi bekliyor

um:ag Gazeteciler Platformu haber önerilerinizi bekliyor

, admin

um:ag İsveç Başkonsolosluğu’nun desteğiyle gerçekleştirdiği “Katılımcı Demokrasi İçin Sivil Toplumu Güçlendirmek” projesi kapsamında bir haber destek programı yürütüyor.

Gazeteciler Platformu, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gazetecilerin haberlerini yaygınlaştırmayı, gazeteciler arasında işbirliğini teşvik ederek bu yolla ifade özgürlüğü ve insan haklarının geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Haber Destek Programı kapsamında, başvurular tüm gazetecilere açık olmakla birlikte projenin öncelikli destek perspektifi uyarınca Mayıs, Haziran ve Eylül aylarında gerçekleştirilen “Hak Odaklı Medya Eğitimi” katılımcıları ile İstanbul ve Ankara gibi çok sayıda ulusal medya kuruluşu ya da merkezlerinin olduğu yerlerin dışındaki başvurulara öncelik verilecektir.

Gazeteciler Platformu’na gönderilen haber önerileri, editör ekibi tarafından değerlendirilecek, kabul edilen haber önerilerinin tamamlanması için ek süre verilecektir. Haber üretim süreci, Gazeteciler Platformu editör ekibinin mentorluğunda yürütülecektir. Tamamlanan haberler www.gazetecilerplatformu.com’un yanı sıra farklı haber sitelerinde de yayımlanacaktır. Haber Destek Programı çerçevesinde yayımlanan her haber yazısı için telif desteği verilecektir. Gazeteciler Platformu dışındaki sitelerde yayınlanan haberler için ekstra bir telif ödemesi yapılmayacaktır.

Platforma gönderilecek haberlerin daha önce herhangi bir mecrada yayımlanmamış olması gerekmektedir. Haber önerisiyle birlikte, telif hakları haberciye ait olan ya da yazılı onay çerçevesinde elde edilen, özgün en az 3 haber fotoğrafı da beklenmektedir. Son başvuru tarihi 7 Aralık 2022’dir.

Sorularınız için: gazetecilerplatformu@gmail.com

Gazeteciler Platformu’na haber önerisi göndermek için tıklayınız.

0 yorum
3

Yorum Yapın