Anasayfa Eğitim um:ag’dan İzmir ve Bodrum’da Yerel Gazeteciler İçin Bilgi Doğrulama Eğitimi

um:ag’dan İzmir ve Bodrum’da Yerel Gazeteciler İçin Bilgi Doğrulama Eğitimi

, admin

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag), Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun finansal desteğiyle Yerel Gazeteciler İçin Bilgi Doğrulama Eğitimi düzenlemektedir. Eğitimin ana amacı, katılımcıları temel medya okuryazarlığı kavramları ve pratikleriyle tanıştırmak, ayrıca katılımcılara günümüz bilgi ekosisteminde demokrasi için giderek daha fazla tehdit oluşturan bilgi düzensizlikleri ve dezenformasyon ile mücadele için bir bilgi ve araç seti kazandırmaktır. 

Aynı eğitim 24 Ağustos 2023’te İzmir’de, 25 Ağustos 2023’te Bodrum’da olmak üzere, farklı katılımcılarla iki kez gerçekleştirilecektir. Eğitim, bir medya kuruluşuna bağlı ya da serbest olarak aktif gazetecilik yapmakta olan yerel gazetecilerin başvurusuna açıktır. Eğitime İzmir, Bodrum ve çevre illerden gazeteciler başvurabilir. Katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları karşılanamayacaktır

Yapılan başvurular aşağıdaki önceliklere göre değerlendirilerek katılımcılar belirlenecektir:

  • Başvuru formunun tam olarak doldurulması
  • Başvuru amaçlarının eğitim programı ile ilgili olması
  • Başvurucunun aktif gazetecilik yapıyor olması
  • Cinsiyet dengesinin sağlanması

Eğitime katılmak isteyen gazetecilerin 21 Ağustos Pazartesi günü başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Eğitime katılacak kişiler en geç 22 Ağustos Salı günü e-posta yoluyla açıklanacak, katılımcılara eğitim programı ve yeri ile ilgili detaylı bilgi iletilecektir.

Başvuru için tıklayınız.

0 yorum
0

Yorum Yapın